Witaminy do paznokci, które sprawią, że Twoje paznokcie będą mocniejsze i zdrowszeZdrowie paznokci to coś, na co wielu z nas nie zwraca wystarczającej uwagi. W końcu czym są paznokcie oprócz doskonałego dodatku do naszych dłoni? Ale są one czymś znacznie więcej niż tylko tym. Zdrowe paznokcie są odzwierciedleniem Twojego ogólnego stanu zdrowia. Możesz tego nie widzieć, ale paznokcie są w rzeczywistości zewnętrzną warstwą skóry. Paznokcie mogą powiedzieć Ci jak dobrze Twoje ciało wchłania składniki odżywcze i czy otrzymujesz wystarczającą ilość witamin i minerałów. Jeśli masz słabe lub łuszczące się paznokcie, może to być znak, że musisz zwiększyć spożycie niektórych witamin i minerałów. Ten artykuł pokaże Ci kilka doskonałych witamin do paznokci z poradami dotyczącymi wyboru odpowiedniej dla Ciebie i poradami dotyczącymi ilości każdej witaminy, którą powinieneś przyjmować codziennie. Więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej...

Co witaminy robią dla twoich paznokci?

Twoje paznokcie są zbudowane z białka zwanego keratyną, które znajduje się również we włosach i skórze. Zdrowe paznokcie odzwierciedlają ogólny dobry stan zdrowia, a suche, łamliwe paznokcie mogą wskazywać na niedobór pewnych witamin lub minerałów. A więc, jakie witaminy działają na paznokcie? Witamina A - Jeśli masz niedobór witaminy A, Twoje paznokcie staną się miękkie i mogą się łatwo rozdwajać, łamać lub zginać. Witamina C - Witamina C może pomóc zapobiec łamaniu się paznokci i poprawić ich wytrzymałość. Biotyna - Biotyna wspomaga wzrost i zdrowie paznokci oraz może zapobiegać łamliwości paznokci. Niacyna - Niacyna może poprawić zdrowie paznokci i zapobiec przebarwieniom, takie Witamina C i Biotyna zrobić, jak również. Kwas foliowy - Kwas foliowy zapobiega łamliwym paznokciom, zwłaszcza jeśli jesteś w ciąży.

Witamina A

Witamina A jest niezbędna dla Twojego ogólnego zdrowia, w tym dla zdrowia paznokci. Twoja skóra i włosy potrzebują witaminy A, aby pozostać zdrowymi i zapobiegać wypryskom. Co więcej, Twoje paznokcie również potrzebują jej, aby dobrze wyglądać! Witamina A pomaga twoim paznokciom rosnąć mocniej i zdrowiej, a także zapobiega wrastaniu paznokci. Jeśli masz słabe, łuszczące się lub łamliwe paznokcie, spróbuj dodać więcej witaminy A do swojej diety i zobacz czy to nie pomoże poprawić stanu Twoich paznokci! Niektóre pokarmy, które są bogate w witaminę A to marchew, słodkie ziemniaki, brokuły, szpinak i kabaczek.

Witamina C

Witamina C to kolejna ważna witamina dla paznokci. Jeśli masz niedobór witaminy C, twoje paznokcie staną się słabe, a nawet mogą się złamać. Jeśli chcesz, aby twoje paznokcie wyglądały zdrowo i błyszcząco, możesz chcieć jeść dużo pokarmów bogatych w witaminę C! W ten sposób możesz zapobiec łamaniu się paznokci i sprawić, że Twoje paznokcie będą wyglądać znacznie zdrowiej. Niektóre pokarmy, które są wysokie w witaminę C obejmują pomarańcze, cytryny, grejpfruty, truskawki, kiwi i więcej!